TÉMA Imunita

Podpora imunity pomocí reflexních bodů

Akupresura patří k nejstarším léčebným metodám a v poslední době nachází místo i v naší medicíně díky své nenáročnosti a účinnosti. Jednoduchou metodou si můžeme pomoci od bolesti, stresu a dalších obtíží.

Reflexní body se nacházejí po celém těle a zastupují jednotlivé orgány. Nejčastěji ale využíváme plosku nohy, která se může považovat za „obrazovku“ celého našeho těla. Velmi dobře se dá také pracovat s dlaněmi.

Reflexologie

Reflexologie je metoda, která tlakem či hlazením konkretních míst – reflexních bodů ovlivňuje zdraví odpovídajících částí těla. Tato terapie léčí, podněcuje uvolnění, dokáže zkvalitnit náš život. Díky ní můžeme předcházet různým onemocněním. Reflexní body na rukou a chodidlech jsou spojeny s různými částmi těla a tím, že reflexologie tato čidla stimuluje, se po těle šíří vlny uvolnění.

Ošetření mikrosystému plosky nohy je vždy velmi osvěžující, má tlumivý a tonizační efekt. Velký význam má preventivní ošetřování nohou. Patří sem pravidelná péče – masáž celé plosky, kterou provádíme prsty, pěstí, masážními pomůckami, kartáčováním či chůzí po kamíncích.

Imunitní systém - základ zdraví

Imunitní systém je snad jediný, který se nedá přesně definovat, nejedná se o konkrétní orgán, ale o stav celého organismu, bez přesného místa určení. Pokud dojde v našem těle k narušení, je naším hlavním cílem narušenou rovnováhu obnovit, a tak objektivně posílit imunitu.

Zlepšení naší imunity chceme dosáhnout co nejrychleji, a tak zvolíme ty nejrychlejší a nejúčinnější prostředky. Když víme, co se v nás děje a jak máme zasáhnout, můžeme předejít mnoha nemocem. Důležité je i stravování – omezíme konzumaci nezdravých potravin (živočišné tuky, cukry, bílá mouka), přijímáme maximum vitamínů z ovoce a zeleniny.

Organismus můžeme podpořit bylinami a tinkturami. Pro imunitu je důležité doplnit hladinu zinku a vitaminu A, tyto prvky zajišťují prevenci proti všem onemocněním včetně rakoviny. Taktéž se zaměříme na stav jódu a podle potřeby ho tělu dodáme. Velice pomůže i tinktura střapatky nachové, užíváme jednu lžičku každé tři hodiny. Hodí se i česneková tinktura nebo aloe vera.

Reflexní terapií k posílení obranyschopnosti

Mezi nejdůležitější body obranyschopnosti těla patří reflexní bod nazvaný Br – je reflexním bodem brzlíku, který je vedoucí orgán imunity a podporuje její obnovu. Tento bod nalezneme jak na plosce nohy, tak dlaně. Najde se velmi snadno – osa ukazováčku (na obou chodidlech i dlaních) těsně pod hlavním kloubem. Jemně na nej tlačíme směrem k prstu a tím bod podporujeme. Když tělo prožívá psychický stres, je tento bod „vypnutý“, jeho činnost totiž stojí tělo příliš mnoho energie, a my tak ztrácíme imunitní schopnosti.

Reflexní body první pomoci jsou například ledviny, které jsou přirozeným detoxikátorem organismu a nachází se zhruba uprostřed plosky nohy. Dalším důležítým orgánem ovlivňujícím naši kondici je žlučník. Když je v nepohodě, projeví se to například bolestmi hlavy, špatně fungujícím trávením. Reflexní bod žlučníku najdeme na pravé noze mezi malíčkem a prsteníčkem.

Na lidském těle je mnoho bodů. Nejlepší je však navštívit reflexní terapeuty a zažít na vlastní kůži masáž chodidel a její příznivé účinky. Též existuje mnoho literatury a příruček, kde jsou zobrazeny jednotlivé reflexní body.

Podpora imunity pomocí reflexních bodů patří do témat
 • Eliška 26.10.2015 12:59:16

  Vidím, že taky máte taky dobrou zkušenost s Imunit 5Prevemax, kdysi mi to doporučila známá, když na mě něco lezlo a od té doby to kupuju taky, a výborně chutná.

 • 5prevemax Kateřina 19.02.2015 08:30:24

  Já jsem svůj věčný boj s chřipkou vyhrála :) našla jsem si 5 prevemax a to hlavně díky betaglukanům , které mě v tom podporují a mé zdraví je teĎ úplně někde jinde ;-)

 • Imunita Viktorie 07.02.2014 15:01:19

  Já se taky přikláním k přírodním věcem, proto mě to nedalo a 5Prevemax jsem vyzkoušela :) je skvělý, chut ani nemluvím-super a do tří dnů je člověk fit.

 • Imunita Adéla 25.10.2013 10:51:57

  Taky tak :) prevemax užívám od odby, co pomohl jak mě, tak i dětem a líbí se mě, že zabere ještě v ten den a člověk se hned lépe cítí.

 • Zuzana 13.03.2013 10:02:08

  Tomu moc nevěřím.. Od té doby co jsem začla pravidelně užívat 5PreveMax, tak se cítím mnohem lépe a nepotřebuju hledat body :)

 • body novina 29.12.2010 21:46:38

  Reflexní body mě vždycky zajímaly....

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Imunita patří do témat

Adresář

Poradna na téma Imunita

Diskuze na téma Imunita

 • Huni 20.12.2016 23:12 Imunita

  Na imunitu hodně pomáhají i probiotika. Nám se doma osvědčily Probio C+D - ty mají navíc vitamíny…

 • Peeta 17.10.2016 13:10 Imunita

  To to. Zatím chutnala u nás vsem…kupuju ji uz i jako dárky :-D

 • Lena 13.10.2016 11:10 Imunita

  Souhlasím s tebou, kustovnice neboli goji je velká mnamka a taky zdravá ;-)

 • Peeeta 12.10.2016 19:10 Imunita

  Na podporu imunity zobám mocdobrý susený plody gojihttp://www.himalyo…

 • Michal 18.04.2016 10:04 Imunita

  Je ot celý dohromady hodně výživný. Každá látka sama o sobě působí hodně účinně, ale dohromady to…

Píšeme jinde
 • Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na výbornou polévku, která v těchto mrazech zaručeně zahřeje. Základem je cibule, bílé víno a k podávání nesmí chybět bílá opečená bagetka a sýr. Uvaříme si ji krok za krokem.

 • Vaříme luštěniny

  Vaříme luštěniny

  Hrách, fazole, čočka, cizrna, ale také sója, vigna (naklíčené fazole mungo) či arašídy - to jsou luštěniny, zralá semena luskovin. Luštěniny tvoří základní součást zdravého jídelníčku. Dnes vám dáme tipy k jejich správné přípravě.Zdravě.cz na Facebooku